ART CURSORS - ESZKÖZÖK
Ennek a programnak nincs bonyolult felépítése, rajz eszköztára sok mindenben hasonlít a Paint-hez, így nem lesz nehéz elmagyarázni. Van viszont néhány dolog, ami új.
Először is itt van a vízszintes eszköztár fölülről, beírogattam rajta, mi micsoda:
Ezen nem hiszem, hogy van bármi magyarázni való. Talán a kép törlése: ha erre rákattintasz, akkor nem zárod be, vagy törlöd a dokumentumot, viszont, minden, amit csináltál rajta törlődik és csak egy üres, fehér lap marad.
[Nagy méretért kattints a képre]
Nézzük csak szépen sorjában.
Visszavonás: visszavonhatod az utolsó 23 lépésig, de figyelj, hogy ne hagyatkozz nagyon erre, mert sose tudhatod mikor rontod el annyira, hogy nem lehet visszacsinálni. Inkább mentsd el, amikor eljutottál valahová és csak utána kezdj kisérletezgetni.[CTRL+Z]
Ismét: Nem magyarázom, visszavont lépéseket újra megjeleníti.
Kijelölés: Segítségével kijelölhetsz a képen részleteket, amiket utána átméretezhetsz és áthelyezhetsz.
Színlopó: Ezt általában minden képszerkesztőben megtalálod, még Paint-ben is van. Ha ráviszed egy helyre a képen, akkor az ott található szín jelenik meg a színpalettán aktív színként.
Radír: Szintén olyan mint a képszerkesztőkben, kitörli a kép egyes részleteit.
Ecset: Különböző formájú ecsetek, jobb egérgombbal kattints rá, hogy megjelenjenek a választható formák.
Színszóró: Különböző méretű szórófejes ecset, olyan mint Paint-ben.
Ceruza: Vékony vonal rajzolása.
Szöveg: Adhatsz szöveget is a képhez, bár nem igazán lehet szerkeszteni, betütípust sem állíthatsz be.
Nyújtható vonal, ív, vonal, téglalap, elipszis, kerekített sarkú téglalap: Ezeket az objektumokat ugyanúgy használhatod, mint pl. Paint-nél. Az elipszis és a téglalapok mellett van egy kitöltött változat is. Ugyanolyan mint ezek, a különbség csak annyi hogy ott egy megadott színnel kitölti az alakzatokat.
Koordináták: A dokumentum kis négyzetekre van felosztva, nekem pl. ez a lap 32x32-őre. A program vízszintesen és függőlegesen mutatja ezekkel a számokkal, hogy hányadik négyzetben vagyunk. Az első szám baloldalról számolja, a második fölülről.
Hot spot: Nem hiszem, hogy ezt mindenki ismeri, viszont nagyon fontos, ha kurzort készítünk. Magyarul "fénypont"-ot jelent, és ez arra szolgál, hogy megmutassa a gépnek, hogy a kész kurzor melyik részével tudunk kattintani. A gépek alapértelmezettje általában 0,0 koordinátájú hot spot-tal rendelkező kurzor, ami azt jelenti, hogy a négyzet bal felső sarkával lehet kattintani.
Saját írás | DOKI | PAPUCS |